مطهری: سیل می‌تواند موجب تکامل افراد شود

برترین‌ها: علی مطهری در پی سیل‌های اخیر در کشور در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

برخورد ما با موضوع سیل

روز شنبه نهم اردیبهشت در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور به عنوان نماینده قوه مقننه در این ستاد شرکت کردم. از گلستان و خوزستان و غیر این‌ها گزارش دادند.

دریافتم که مسئولان دولتی و نیرو‌های مسلح زحمات طاقت‌فرسایی متحمل شده‌اند. مخصوصا وزیر کشور که در قانون به عنوان رئیس ستاد مدیریت بحران معرفی شده است تلاش چشمگیری داشته و بر وقایع مسلط بود. از همه آن‌ها تشکر می‌کنم.

نقصی که در کار بود این بود که در مواردی مدیریت چندگانه حاکم بوده و حتی گاهی مردمی که می‌خواستند کمک کنند کار‌هایی کرده‌اند که اصولی نبوده و ایجاد مشکل کرده است.

در آن جلسه گفتم حتی ممکن است سوء تفاهمی در کار باشد و نیرو‌های مسلح فکر کنند که، چون ما تحت فرمان مقام رهبری هستیم پس لازم نیست تحت مدیریت ستاد باشیم، در نتیجه مستقل عمل کنند. البته نماینده آن‌ها گفت ما چنین تصوری نداریم.

نکته دیگر این بود که برخی تصمیمات غلط در گذشته، در تلفات سیل تأثیر داشته مانند این که در دهه هشتاد مسیر رودخانه را در شیراز تبدیل به خیابان کردند. به نظر من باید آن پیمانکار و ناظر و مسئول مربوط پیدا و مؤاخذه شوند تا دیگران برای طرح‌های جاری و آینده عبرت بگیرند.

البته سیل در همه کشور‌ها حتی کشور‌های پیشرفته تلفات دارد، فقط باید تلاش کنیم تلفات به حداقل برسد و تلاش مسئولان و مردم ما به نظر من قابل قبول بوده است.

از طرفی نوع برخورد‌ها با این بلایای طبیعی از نظر ایستادگی و صبر و مقاومت و ناشکری نکردن می‌تواند از نظر معنوی موجب ترقی و تکامل افراد خصوصا داغ‌دیدگان و نیز جامعه ما باشد، زیرا به طور کلی مصائب، بسته به برخورد درست ما با آن‌ها می‌تواند سازنده باشد.

مطهری: سیل می‌تواند موجب تکامل افراد شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =